LOPPIS & PONNYRIDNING PÅ COMPASS SPORTRYTTARKLUBB 

26 april 2025 kl 10.00 – 13.00

LOPPIS

Om du har saker du vill bli av med, det behöver inte vara hästrelaterat, kom och hyr en loppisplats i Compass ridhus. Du kan både sälja dina saker och göra fina fynd.

PONNYRIDNING 

Ta med era småsyskon och kompisar för att prova på ponnyridning. Ett fint sätt att prova på hästvärlden! Hjälmar finns att låna. Ponyridningen med våra erfarna hästsledare kostar 50kr. Ponnyridningen sker mellan kl 11.00 – 12.00.

CAFÉ

Vi dukar upp i cafét med goda bakverk, dryck och enklare mat.

ALLA PENGAR GÅR TILL TJEJZONEN

Tjejzonen är en organisation som stöttar unga tjejer. Alla pengar som intjänas på platshyra, café och ponnyridning under dagen skänks till Tjejzonen. Du kan läsa mer om Tjejzonen på www.tjejzonen.se

HYR ETT LOPPISBORD

För dig som vill sälja saker kan du hyra ett loppisbord för 275:- (OBS begränsat antal bord). Om du vill ta med ett eget bord kostar platsen 200:-. Kom mellan 09.00 – 09.30 och förbered din plats. Boka ditt bord genom att skicka e-post till usek.csrk@gmail.com

Vi i Compass Sportryttarklubbs ungdomssektion – USEK – kommer att ha ett eget bord där alla intäkter går till Tjejzonen.

Det finns gott om parkeringsplatser.